İstanbul Tiyatro Festivali programı belli oldu

Programına bu yıl 12 uluslararası, 12 yerli yapımı alan, Anadolu ve Avrupa yakalarında 18 mekana yayılacak 22. İstanbul Tiyatro Festivali, tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
Bu yılın onur ödülüne de layık görülen Evgeny Mironov’un Robert Lepage yönetmenliğinde 11 Hamlet karakterini canlandırdığı Hamlet/Collage, güncel dansa yön veren Nederlands Dans Theater l’den dört farklı koreografinin yer aldığı bir dans maratonu, festivalin sadık konuklarından Theodoros Terzopoulos’un, son halkası geçtiğimiz yıl festivalde gösterilen üçlemesinden ilk ikisi Amor ve Alarme, Piccolo Teatro’nun çağdaş bir sahneleme ile tiyatroseverlerle buluşacak olan Komik Tiyatr’su, dijital sahne tasarımı ile hi p-hop’tan modern dansa ve akrobasiye farklı hareket tarzlarının bir araya geldiği PIXEL dans gösterisi, her zaman olduğu gibi merakla beklenen yerli prömiyerler ve çok daha fazlasıyla festival, soluksuz takip edilecek bir program sunuyor.
Festival biletleri 15 Eylül Cumanesi 10.30’dan itibaren Biletix satış kanallarından ya da hizmet bedelsiz olarak ana gişe IKSV’den veya 15-16 Eylül tarihlerinde 10.30-18.00 saatleri arasında Moda Sahnesi’nde yer alacak geçici festival gişesinden satın alınabilir.
Festivalde bu yıl da 10 TL olan öğrenci biletleri, öğrenci kimlikleri gösterilerek yalnızca ana gişe IKSV’den veya Moda Sahnesi’nde yer alacak geçici festival gişesinden (16 Eylül Pazar günü 18.oo’e kadar, 10.30-18.00 saatleri arasında) alınabilir. Öğrenci biletleri kontenjanla sınırlıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir